Jak kreslit tvář dívky: Jednoduchý průvodce pro začátečníky

Jak nakreslit obličej ze strany: 10 jednoduchých kroků pro začátečníky!

Vítejte, milí čtenáři! Dnes se společně ponoříme do fascinujícího světa kreslení obličeje ze strany. Pokud jste začátečník, nebojte se! V tomto článku vám představíme 10 jednoduchých kroků, které vám pomohou vytvořit realistický portrét. Představte si, jaké to bude, když budete schopni zachytit výrazy a jedinečnost obličejů ve svých vlastních kresbách! Pokud hledáte způsob, jak rozvíjet svou tvůrčí stránku, neváhejte a čtěte dál. Tento článek je pro vás!

Jak nakreslit obličej ze strany: 10 jednoduchých kroků pro začátečníky!

Krok 1: Začněte s jednoduchými obrysy

Začátky mohou být náročné, ale v tomto prvním kroku je nejdůležitější vytvořit jednoduché obrysy obličeje. Začněte zakreslením oválného tvaru, který bude představovat hlavu. Pamatujte, že nejde o dokonalý tvar, takže nebojte se experimentovat!

Krok 2: Přidejte linii pro oči a ústa

Pokračujte tím, že vytvoříte dvě rovnoběžné linie uprostřed obličeje. Tyto linie představují oči. Poté přidejte malou zakřivenou linii pro ústa. Nezapomeňte, že v tomto stadiu nejde o detaily, jde jen o základní strukturu.

Krok 3: Vytvořte nos

Přidejte malý trojúhelníkový tvar pod oči, který představuje nos. Nos může být různých tvarů, takže si s ním pohrajte a najděte ten, který se vám líbí.

Krok 4: Přidejte detaily očí

Přidejte do očí dva kruhy, které budou představovat zornice. Poté přidejte malé oblouky pro obočí. Tyto malé detaily dodají obličeji živost.

Krok 5: Dokončete ústa

Dokončete ústa tím, že přidáte malý tvar pro jazyk. Nezapomeňte na rty, které mohou být plné nebo tenké. Opět zde záleží na vašem osobním stylu.

Krok 6: Vytvořte vlasy

Přidejte vlasy tím, že uděláte několik zakřivených linií nad hlavou. Vlasy mohou být krátké, dlouhé, kudrnaté nebo rovné. Je to jen na vás!

Krok 7: Vylepšete obličej

Podívejte se na obličej jako celek a přidejte do něj další detaily, které vám přijdou vhodné. Můžete přidat oční víčka, vrásky nebo tvary tváří. Tento krok je skvělou příležitostí k vyjádření vaší kreativity.

Krok 8: Dodržujte proporce

Pamatujte, že obličej má určité proporce. Oči by měly být přibližně na polovině obličeje a nos by se měl nacházet mezi očima a ústy. Dodržování těchto proporcí pomůže vašemu kreslení vypadat realističtěji.

Krok 9: Stínování a kresba

Přidejte stíny do vašeho kresby, abyste vytvořili hloubku a rozměr. Můžete použít tužku nebo stínovací pero. Experimentujte s různými tloušťkami a intenzitou stínů, abyste dosáhli požadovaného efektu.

Krok 10: Detaily a vylepšení

Projděte si celou kresbu a přidejte do ní další detaily, které jste možná přehlédli. Můžete také vylepšit linie a hrany, aby byly ostřejší a čistší. Nebojte se experimentovat a najít svůj vlastní styl!

Tímto jsme se dostali na konec našeho průvodce, jak nakreslit obličej ze strany. Doufáme, že jste si užili tento proces a naučili se něco nového. Nezapomeňte, že kreslení je o zábavě a sebevyjádření, takže si to užijte a nebojte se vyjádřit svou kreativitu!

Časté Chyby

Mnoho začátečníků se obává, že nakreslit obličej ze strany je složité, ale ve skutečnosti to není tak těžké, jak se může zdát. V tomto článku vám přinášíme 10 jednoduchých kroků, které vám pomohou začít a postupně zlepšovat své dovednosti v kreslení.

Prvním krokem je začít s jednoduchými obrysy obličeje. Zakreslete oválný tvar, který představuje hlavu. Nebojte se experimentovat s tvarem, protože neexistuje žádný správný nebo nesprávný tvar obličeje.

Poté přidejte linie pro oči a ústa. Vytvořte dvě rovnoběžné linie pro oči a malou zakřivenou linii pro ústa. Nejde o detaily, jde v první řadě o základní strukturu obličeje.

Dalším krokem je vytvořit nos. Přidejte malý trojúhelníkový tvar pod oči, který představuje nos. Nos může mít různé tvary, takže si ho pohrajte a najděte ten, který se vám líbí.

Poté přidejte detaily očí. Přidejte do očí dva kruhy, které budou představovat zornice. Přidejte také malé oblouky pro obočí. Tyto detaily dodají obličeji živost.

Dokončete ústa tím, že přidáte malý tvar pro jazyk a nezapomeňte na rty. Rty mohou být plné nebo tenké, záleží na vašem osobním stylu.

Přidejte vlasy tím, že uděláte několik zakřivených linií nad hlavou. Vlasy mohou mít různé tvary a délky, takže si s nimi pohrajte.

Podívejte se na obličej jako celek a přidejte do něj další detaily, které mu dodají charakter. Můžete přidat například oční víčka, vrásky nebo tvary tváří. Využijte tuto příležitost k vyjádření své kreativity.

Pamatujte, že obličej má určité proporce. Oči by měly být přibližně na polovině obličeje a nos by se měl nacházet mezi očima a ústy. Dodržování těchto proporcí pomůže vašemu kreslení vypadat realističtěji.

Abyste vytvořili hloubku a rozměr, přidejte do kresby stíny. Můžete použít tužku nebo stínovací pero a experimentovat s různými tloušťkami a intenzitou stínů.

Projděte si celou kresbu a přidejte do ní další detaily a vylepšení. Můžete upravit linie a hrany, aby byly ostřejší a čistší. Nebojte se experimentovat a najít svůj vlastní styl.

Kreslení obličeje ze strany může být zábavným a tvořivým procesem. S těmito 10 kroky pro začátečníky se můžete postupně zlepšovat a rozvíjet své dovednosti. A nezapomeňte, že kreslení je o zábavě a sebevyjádření, takže si to užijte a vyjádřete svou kreativitu!

Často Kladené Otázky

Jak nakreslit obličej ze strany: 10 jednoduchých kroků pro začátečníky!

1. Jak začít kreslit obličej ze strany?
– Začněte kreslením základních tvarů, jako je ovál pro hlavu a obdélník pro čelist.
– Přidejte vodorovnou čáru pro oči a vertikální čáru pro nos.
– Nakreslete linie pro rty a uši.

2. Jak správně vykreslit oči a nos ze strany?
– Pro oči nakreslete dvě oválné tvary a uprostřed přidejte menší kruhy pro zorničky.
– Nos vykreslete pomocí trojúhelníkového tvaru, který se dotýká vodorovné čáry.

3. Jak nakreslit vlasy a detaily obličeje ze strany?
– Vlasy můžete nakreslit pomocí dlouhých, zakřivených linií.
– Přidejte detaily jako obočí, řasy, rýhy na čele a vrásky na tváři.

4. Jak dokončit kresbu obličeje ze strany?
– Přidejte stíny a stínování, které vytvoří hloubku a rozměr.
– Vymalujte obličej podle svého výběru barev a použijte tužku nebo pastelky pro detaily.

Důležité Poznatky Z Článku:

– Začněte kresbu obličeje ze strany pomocí základních tvarů, jako je ovál pro hlavu a obdélník pro čelist.
– Pro oči nakreslete dvě oválné tvary a uprostřed přidejte menší kruhy pro zorničky.
– Nos vykreslete pomocí trojúhelníkového tvaru, který se dotýká vodorovné čáry.
– Vlasy můžete nakreslit pomocí dlouhých, zakřivených linií.
– Přidejte detaily obličeje, jako obočí, řasy, rýhy na čele a vrásky na tváři.
– Přidejte stíny a stínování, které vytvoří hloubku a rozměr.
– Použijte barevné náčiní, jako jsou tužky nebo pastelky, pro dokončení kresby obličeje ze strany.

Závěr článku: Kreslení obličeje ze strany může být zábavnou a kreativní aktivitou. S těmito deseti jednoduchými kroky pro začátečníky můžete snadno vytvořit realistický vzhled obličeje. Nebojte se experimentovat s tvary, detaily a barvami, aby vaše kresba byla unikátní. S trochou cviku a trpělivosti se můžete stát skvělým kreslířem obličejů ze strany.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping Cart