Jak nakreslit krkavce: 5 jednoduchých kroků pro začátečníky!

Jak nakreslit krkavce: 5 jednoduchých kroků pro začátečníky!

Vítejte! Je skvělé, že jste se rozhodli začít s kreslením krkavců. Tento článek vám představí 5 jednoduchých kroků, které vám pomohou vykreslit tyto tajemné a elegantní ptáky. Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo už máte s kreslením zkušenosti, tyto jednoduché kroky vám umožní vytvořit realistický a působivý obrázek krkavců. Pokud chcete zlepšit své dovednosti a naučit se nové techniky, nechte se inspirovat a pokračujte ve čtení!

Jak nakreslit krkavce: 5 jednoduchých kroků pro začátečníky!

Krok 1: Příprava materiálů

Předtím než začnete kreslit krkavce, zajistěte si potřebné materiály. Potřebujete papír, tužku, gumu a možná i fixy nebo pastelky, pokud chcete barevný výsledek. Mějte také po ruce obrázky krkavců pro inspiraci.

Krok 2: Základní tvar těla

Začněte nakreslením základního tvaru těla krkavce. Může to být jednoduchý tvar vejce nebo ovál. Mějte na paměti, že toto je pouze základ a můžete ho později upravit podle svého vkusu.

Krok 3: Tvar hlavy

Přidejte k základnímu tvaru těla krkavce menší ovál pro hlavu. Umístěte ji na vrchol těla a můžete ji spojit s tělem pomocí krátké čáry. Nezapomeňte, že krkavec má také zobák, který můžete přidat v tomto kroku.

Krok 4: Detaily těla a peří

Přidejte do těla krkavce další detaily, jako jsou křídla a ocas. Můžete vytvořit dojem peří pomocí krátkých, zakřivených čar. Nenechte se odradit, pokud to nevypadá dokonale na první pokus. Každý je začátečník a cvičením se zlepšíte.

Krok 5: Barevné dokončení

Pokud chcete, můžete krkavce vybarvit. Krkavci mají tmavé peří, takže použijte černou nebo tmavě modrou barvu. Pokud chcete, můžete také přidat nějaké detaily na zobák nebo oči. Nejlepší je použít pastelky nebo fixy, aby byl výsledek živý a sytý.

Tipy pro začátečníky:

– Začněte s jednoduchými tvary a postupně se rozšiřujte na složitější detaily.
– Nebojte se experimentovat s různými styly a technikami.
– Inspirujte se obrázky a přírodou. Pozorujte, jak se krkavci pohybují a jak vypadají.
– Nechte svou kreativitu volně proudit a nebojte se udělat chyby. Každá chyba je příležitostí k učení se.

Závěr

Nakreslit krkavce může být zábavným a relaxačním zážitkem. S těmito pěti jednoduchými kroky se můžete stát začátečníkem umělcem krkavců. Nebojte se zkoušet různé styly a techniky a přidávat svůj vlastní osobní dotek. Užijte si proces a nechte svou kreativitu rozkvést při kreslení těchto fascinujících ptáků.

Časté Chyby

Nakreslit krkavce může být zábavným a relaxačním zážitkem. S těmito pěti jednoduchými kroky se můžete stát začátečníkem umělcem krkavců. Nebojte se zkoušet různé styly a techniky a přidávat svůj vlastní osobní dotek. Užijte si proces a nechte svou kreativitu rozkvést při kreslení těchto fascinujících ptáků.

Začít s kreslením krkavců není těžké, ale může být užitečné mít několik tipů a pokynů, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Prvním krokem je připravit si potřebné materiály. Potřebujete papír, tužku, gumu a možná i fixy nebo pastelky, pokud chcete barevný výsledek. Je také dobré mít nějaké obrázky krkavců, které vám poslouží jako inspirace.

Jakmile máte vše připravené, můžete začít kreslit. První krok je nakreslit základní tvar těla krkavce. Může to být jednoduchý tvar vejce nebo ovál. Nebojte se, pokud to na první pokus nevypadá dokonale. Jde pouze o základ, který můžete později upravit.

Dalším krokem je přidání tvaru hlavy. Základnímu tvaru těla přidejte menší ovál pro hlavu. Můžete ji umístit na vrchol těla a spojit ji s tělem pomocí krátké čáry. Také nezapomeňte na zobák, který můžete přidat v tomto kroku.

Poté přichází na řadu přidání detailů těla a peří. Můžete přidat křídla a ocas a vytvořit dojem peří pomocí krátkých, zakřivených čar. Nebojte se experimentovat a najít svůj vlastní styl. Na začátku to nemusí vypadat dokonale, ale cvičením se zlepšíte.

Pokud chcete, můžete krkavce také vybarvit. Krkavci mají tmavé peří, takže použijte černou nebo tmavě modrou barvu. Můžete také přidat nějaké detaily na zobák nebo oči. Nejlepší je použít pastelky nebo fixy, aby byl výsledek živý a sytý.

Nakreslení krkavců může být zábavnou aktivitou pro začátečníky. Začněte s jednoduchými tvary a postupně se rozšiřujte na složitější detaily. Nebojte se experimentovat s různými styly a technikami. Inspirujte se obrázky a přírodou. Pozorujte, jak se krkavci pohybují a jak vypadají. Nechte svou kreativitu volně proudit a nebojte se udělat chyby. Každá chyba je příležitostí k učení se.

Často Kladené Otázky

Jak nakreslit krkavce: 5 jednoduchých kroků pro začátečníky!

Jaké jsou některé jednoduché kroky pro začátečníky, kteří chtějí nakreslit krkavce?

Zde je pět jednoduchých kroků, které vám pomohou nakreslit krkavce:

 1. Začněte tím, že nakreslíte oválný tvar pro tělo krkavce.
 2. Poté přidejte dvě malé kruhy jako hlavu a oči.
 3. Dále nakreslete dlouhý rovný zobák a malé nohy s drápy.
 4. Potom přidejte detaily, jako jsou peří na krku a na křídlech.
 5. Na konec můžete přidat stínování, aby vytvořilo hloubku a rozměr.

Jak mohu zlepšit své kreslící dovednosti při kreslení krkavce?

Abyste zlepšili své kreslící dovednosti při kreslení krkavce, zde je pár tipů:

 • Pracujte s referenčními obrázky krkavce, abyste porozuměli jejich tvaru a detailům.
 • Zkuste použít různé tužky nebo pastelky, abyste vytvořili texturu peří.
 • Pravidelně cvičte tím, že nakreslíte různé pózy a úhly krkavce.
 • Nezapomeňte na stínování a světelné efekty, které dodají vašemu kresbě hloubku.

Kolik času trvá naučit se nakreslit krkavce?

Naučit se nakreslit krkavce si vyžaduje čas a cvičení. Každý jedinec se učí vlastním tempem, takže není přesně stanovený časový rámec. Důležité je pravidelně cvičit a být trpělivý s vlastním pokrokem.

Dá se kreslit krkavce i na počítači?

Ano, kreslit krkavce je možné i na počítači. Existují různé grafické programy, které umožňují kreslení a malování digitálně. Můžete využít grafický tablet nebo speciální stylus, který vám umožní přesnější a plynulejší kreslení.

Důležité Poznatky Z Článku:

 • Začněte s oválným tvarem těla krkavce.
 • Používejte referenční obrázky pro zlepšení přesnosti.
 • Pravidelné cvičení je klíčem k zlepšení vašich dovedností.
 • Kreslete i na počítači pomocí grafických programů a tabletů.

Pro začátečníky je kreslení krkavce skvělou příležitostí pro rozvoj jejich kreslících schopností. S těmito jednoduchými kroky a pravidelným cvičením mohou dosáhnout skvělých výsledků. Nebojte se experimentovat s různými technikami a materiály a nezapomeňte si užívat proces kreslení. S trochou trpělivosti a odhodlání se můžete stát skvělým umělcem, který zvládne nakreslit krkavce i další nádherné obrázky.

close

15%

Sleva pouze pro vás 🎁

Přihlašte se k odběru novinek a získejte 15% slevu na první nákup!

Zadáním vašeho e-mailu se přihlašujete k našemu pravidelnému newsletteru, více info zde: zásady ochrany osobních údajů a získáte unikátní slevu 15 %.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping Cart