Jak kreslit korálový útes: 7 jednoduchých kroků pro začátečníky

Jak nakreslit anime oči: návod pro začátečníky

Vítejte u návodu, který vám ukáže, jak nakreslit kresby anime očí jako profesionál! Pokud jste někdy snili o vytvoření vlastního anime charakteru, jistě víte, že oči jsou jedním z nejdůležitějších prvků. Bez správných očí váš charakter nebude vypadat jako anime postava, kterou jste si představovali. V tomto návodu se dozvíte krok za krokem, jak nakreslit anime oči, které budou vypadat úžasně a zaujmou vaše publikum. Takže pokud chcete zlepšit své kreslířské schopnosti a naučit se, jak nakreslit anime oči, neváhejte a pokračujte v čtení!

Jak nakreslit anime oči: návod pro začátečníky

Úvod

Anime je japonský styl kreslení, který má velkou fanouškovskou základnu po celém světě. Jedním z nejdůležitějších prvků tohoto stylu jsou oči, které jsou často velmi expresivní a mají výrazný vliv na celkový dojem postavy. Pokud byste rádi začali kreslit anime oči, ale nevíte, kde začít, tento návod vám poskytne potřebné informace pro začátek.

1. Kresba tvaru oka

Prvním krokem při kreslení anime očí je nakreslit základní tvar oka. Ten se skládá ze dvou částí, horní a dolní víčka, a vypadá jako ovál. Vnitřní okraj oválu by měl být mírně zakřivený, zatímco vnější okraj by měl být mírně ostrý.

2. Kresba zornic a bílkovin

Poté, co máte nakreslený základní tvar oka, přejděte k vytvoření zornice a bílkoviny. Zornice má být umístěna uprostřed oka a bílkovina by měla být vidět kolem ní. Zornice by měla mít kulatý tvar a bílkovina by měla být nakreslena s lehkými křivkami.

3. Kresba řas

Dalším krokem je kresba řas. Ty by měly být nakresleny nad horním víčkem, přičemž by měly být kratší na krajích a delší uprostřed. Řasy by měly být nakresleny s lehkými křivkami a směřovat nahoru.

4. Kresba očních víček

Nyní je čas nakreslit oční víčka. Horní víčko by mělo být nakresleno s lehkým obloukem, přičemž by mělo být zakryto část zornice. Dolní víčko by mělo být nakresleno jako tenká linie pod zornicí.

5. Kresba stínu

Dalším krokem při kreslení anime očí je kresba stínu. Stín by měl být nakreslen pod horním víčkem a kolem zornice. Měl by být nakreslen s lehkými křivkami a být tmavší v horní části oka.

6. Kresba záře v očích

Posledním krokem je kresba záře v očích. Ta by měla být vidět na zornici a být nakreslena jako malý bílý bod. Záře by měla být větší na horním okraji zornice a menší na dolním okraji.

Závěr

Kreslení anime očí může být obtížné, ale s trochou trpělivosti a cviku se můžete naučit vytvářet krásné a expresivní oči. Pokud budete následovat tyto kroky, budete mít základní znalosti, které vám umožní kreslit anime oči v různých pozicích a s různými výrazy.

Časté Chyby

Některé časté chyby a mýty spojené s kreslením anime očí jsou:

– Mýtus: Všechny anime oči jsou stejné. Skutečnost: Existuje mnoho různých stylů anime očí, které se liší tvarem, velikostí, barvou a dalšími rysy.

– Chyba: Kreslení očí je příliš složité a pro začátečníky neuskutečnitelné. Skutečnost: S trochou trpělivosti a cviku jsou anime oči snadno nakreslitelné, a to i pro začátečníky.

– Chyba: Oči musí být vždy velké a výrazné. Skutečnost: Velikost a výraznost očí záleží na konkrétní postavě a stylu kresby.

– Chyba: Oči se musí dokonale podobat modelovi. Skutečnost: Jako u každého uměleckého stylu se i v anime kresbě hledá určitý stupeň stylizace a úpravy, takže není nutné, aby oči byly dokonale realistické a přesné.

– Mýtus: Kreslení anime očí je pouze pro dívky. Skutečnost: Anime je oblíbené jak mezi dívkami, tak mezi chlapci, a kreslení anime postav a očí může být zábavné a užitečné pro každého, kdo má zájem o kreslení a tvůrčí práci.

Často Kladené Otázky

Jak nakreslit anime oči: návod pro začátečníky

Jak začít kreslit anime oči?

Začněte tím, že si vyberete styl anime očí, který se vám líbí. Poté můžete začít kreslit základní tvar oka – oválný tvar s rovnou spodní linií a zakulaceným horním okrajem. Poté přidejte detaily, jako jsou řasy, zářivky a stínování.

Je obtížné nakreslit anime oči?

Nakreslit anime oči může být pro začátečníky obtížné, ale s tréninkem a cvičením se můžete stát lepším. Nebojte se experimentovat s různými styly a technikami, a nebojte se udělat chyby – to je nezbytná součást učení.

Co jsou některé tipy pro kreslení anime očí?

Některé tipy pro kreslení anime očí zahrnují použití tenkého pera pro detaily, použití stínování pro vytvoření hloubky a dimenze a experimentování s různými tvary a styly. Můžete také sledovat tutoriály a učit se od profesionálních umělců.

Důležité Poznatky Z Článku

  • Začněte tím, že si vyberete styl anime očí, který se vám líbí.
  • Nakreslit anime oči může být pro začátečníky obtížné, ale s tréninkem a cvičením se můžete stát lepším.
  • Tipy pro kreslení anime očí zahrnují použití tenkého pera pro detaily, použití stínování pro vytvoření hloubky a dimenze a experimentování s různými tvary a styly.

V kreslení anime očí je důležité trpělivost a cvičení. Experimentujte s různými styly a technikami a nebojte se udělat chyby. S postupem času se stanete lepšími a zvládnete kreslit krásné anime oči.

close

15%

Sleva pouze pro vás 🎁

Přihlašte se k odběru novinek a získejte 15% slevu na první nákup!

Zadáním vašeho e-mailu se přihlašujete k našemu pravidelnému newsletteru, více info zde: zásady ochrany osobních údajů a získáte unikátní slevu 15 %.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping Cart