Jak naučit děti kreslit: 7 jednoduchých tipů od profesionálního umělce!

Jak krok za krokem nakreslit Obita – jednoduchý návod pro začátečníky

Ahoj všichni! Vítejte uvnitř světa umění, kde se ve skutečnosti nemusíte cítit jako začátečníci. Dnes se společně pokusíme rozluštit tajemství, jak krok za krokem nakreslit oblíbenou postavu – Obitu. Ať už jste nadšený umělec, který touží po nových výzvách, nebo jste jen zvědaví, jak se takový kreslík vytvoří, měli byste určitě pokračovat ve čtení. V tomto jednoduchém návodu pro začátečníky vám ukážeme, jak jednoduše a s radostí zvládnout tento úkol. Připravte si tužku a papír, protože se nyní pustíme do tvorby!

Jak krok za krokem nakreslit Obita – jednoduchý návod pro začátečníky

1. Příprava

Začněte tím, že si připravíte veškerý potřebný materiál. Budete potřebovat papír formátu A4, tužku, gumu, pastelky nebo fixy podle své preference, a možná i kapesník na odstranění nadbytečných čar.

2. Náčrt

Na papír vytvořte lehký náčrt obličeje Obita. Začněte tím, že nakreslíte oválný tvar, který bude představovat hlavu. Poté přidejte směrovací linie pro oči, nos a ústa. Nebojte se experimentovat s tvarem a velikostí, aby váš Obito vypadal unikátně.

3. Detaily obličeje

Pomalu přidávejte detaily na obličej. Začněte s očima, která jsou typická pro postavu Obita. Zakreslete je do předem určených míst. Poté přidejte nos a ústa. Opět, nebojte se hrát s tvarem a výrazy, aby váš Obito byl živý a výrazný.

4. Vlasy

Přidejte vlasy Obita. Vytvořte jeho charakteristický tvar vlasů, který se táhne dozadu. Použijte různé tloušťky tahů tužkou, aby vlasy vypadaly realisticky. Možná budete muset vyzkoušet několik pokusů, než budete spokojeni s výsledkem.

5. Oblečení

Nakreslete Obitovi jeho charakteristické oblečení, které se skládá z dlouhého pláště a kabátu. Přidáním detailů a textury můžete oživit celý obrázek. Využijte pastelky nebo fixy, abyste dodali barvu a stínování.

6. Stínování

Přidejte stínování k vašemu obrázku, abyste mu dodali hloubku a rozměr. Zamyslete se nad tím, odkud je zdroj světla, a přidejte stíny podle toho. Použijte jemné tahy tužkou nebo pastelkou, abyste vytvořili přechody mezi světlem a stínem.

7. Detaily a textura

Přidejte další detaily a texturu do vašeho obrázku. Mohou to být vrásky na obličeji, textura vlasů nebo detaily na oblečení. Buďte kreativní a přidejte do svého Obita osobnost.

8. Finální úpravy

Projděte si váš obrázek a upravte všechny nedokonalosti. Můžete vymazat nepotřebné čáry nebo dodat další detaily, které vám přijdou vhodné. Nebojte se experimentovat a nechte svou kreativitu volně plynout.

9. Barvení

Pokud jste se rozhodli použít pastelky nebo fixy, přidejte barvu do vašeho obrázku. Vyberte si vhodné barvy a zaplněte jednotlivé části obrazu. Buďte opatrní, abyste nedopustili, aby se barvy rozmazaly nebo zmíchaly.

10. Dokončení

Nakonec se podívejte na váš hotový obrázek a připravte se ho prezentovat světu. Buďte hrdí na svou práci a nebojte se ji sdílet s ostatními. Možná vás to motivuje k dalším kresbám a zdokonalování vašich dovedností.

Nyní jste se naučili, jak krok za krokem nakreslit Obita. Pamatujte, že každý umělec má svůj jedinečný styl, takže se nebojte experimentovat a najít svou vlastní interpretaci této postavy.

Časté Chyby

Jak krok za krokem nakreslit Obita – jednoduchý návod pro začátečníky

Při kreslení Obita, oblíbeného anime charakteru z Naruto, je důležité začít správně připravený. Připravte si papír formátu A4, tužku, gumu a pastelky nebo fixy podle své preference. Mohlo by se také hodit mít kapesník na odstranění nadbytečných čar.

Poté přejděte k samotnému kreslení. Začněte kresbou oválného tvaru, který představuje hlavu Obita. Poté přidejte směrovací linie pro oči, nos a ústa. Nebojte se experimentovat s tvarem a velikostí, aby váš Obito vypadal unikátně.

Přidejte detaily na obličej, začněte s očima, která jsou typická pro postavu Obita. Zakreslete je do předem určených míst a poté přidejte nos a ústa. Opět, nebojte se hrát s tvarem a výrazy, aby váš Obito byl živý a výrazný.

Následně přidejte vlasy Obita. Vytvořte jeho charakteristický tvar vlasů, který se táhne dozadu. Použijte různé tloušťky tahů tužkou, aby vlasy vypadaly realisticky. Možná budete muset vyzkoušet několik pokusů, než budete spokojeni s výsledkem.

Dále přidejte Obitovi jeho charakteristické oblečení, které se skládá z dlouhého pláště a kabátu. Přidejte detaily a texturu, abyste celý obrázek oživili. Můžete použít pastelky nebo fixy, abyste dodali barvu a stínování.

Pro přidání hloubky a rozměru k vašemu obrázku přidejte stínování. Zamyslete se nad tím, odkud je zdroj světla, a přidejte stíny podle toho. Použijte jemné tahy tužkou nebo pastelkou, abyste vytvořili přechody mezi světlem a stínem.

Přidejte další detaily a texturu do vašeho obrázku, jako jsou vrásky na obličeji, textura vlasů nebo detaily na oblečení. Buďte kreativní a přidejte do svého Obita osobnost.

Projděte si váš obrázek a upravte všechny nedokonalosti. Můžete vymazat nepotřebné čáry nebo dodat další detaily, které se vám zdají vhodné. Buďte kreativní a nechte svou kreativitu volně plynout.

Pokud jste se rozhodli použít pastelky nebo fixy, přidejte barvu do vašeho obrázku. Vyberte si vhodné barvy a zaplněte jednotlivé části obrazu. Buďte opatrní, abyste nedopustili, aby se barvy rozmazaly nebo zmíchaly.

Nakonec se podívejte na váš hotový obrázek a připravte se ho prezentovat světu. Buďte hrdí na svou práci a nebojte se ji sdílet s ostatními. Možná vás to motivuje k dalším kresbám a zdokonalování vašich dovedností.

Pamatujte, že každý umělec má svůj jedinečný styl, takže se nebojte experimentovat a najít svou vlastní interpretaci této postavy.

Často Kladené Otázky

Jak krok za krokem nakreslit Obita – jednoduchý návod pro začátečníky

Jak začít s kresbou obličeje?

Krok za krokem kreslení obličeje začíná základními tvary. Začněte kreslením kruhu pro hlavu a potom přidejte ovál nebo elipsu pro tvar obličeje. Dále přidejte jednoduché čáry pro umístění očí, nosu a úst. Poté můžete začít s vytvářením detailů obličeje pomocí dalších kresebných technik.

Jak nakreslit oči?

Pro kreslení očí začněte tím, že nakreslíte dvě oválné tvary pro oční bulvy. Poté přidejte menší kruhy uvnitř očí pro zobrazení zorniček. Doporučuje se také nakreslit oční víčka, řasy a obočí, aby oči vypadaly realističtěji. Důležité je také dodržovat správné proporce očí a jejich umístění v obličeji.

Jak dokončit kresbu obličeje?

Pro dokončení kresby obličeje můžete přidat další detaily, jako jsou vlasy, uši a lícní kosti. Pokud chcete, můžete také přidat stíny a světla, aby obličej vypadal více objemně. Nezapomeňte také na zvýraznění detailů očí, nosu a úst, abyste vytvořili realistický vzhled. Po dokončení kresby můžete použít různé techniky, jako je barvení nebo stírání, pro dosažení požadovaného efektu.

Důležité Poznatky Z Článku

  • Začněte kreslením základních tvarů hlavy a obličeje.
  • Pro nakreslení očí použijte oválné tvary a přidejte detaily jako zorničky, řasy a obočí.
  • Dokončete kresbu obličeje přidáním detailů, stínů a světel.
  • Experimentujte s různými kresebnými technikami a efekty.

V tomto článku jsme se naučili, jak krok za krokem nakreslit obličej. Začali jsme s základními tvary a postupně přidávali další detaily. Důležité je dodržovat správné proporce a umístění jednotlivých prvků obličeje. Po dokončení kresby je možné použít různé techniky pro dosažení požadovaného efektu. S trochou cviku a trpělivosti se můžete stát schopným umělcem v kreslení obličejů!

close

15%

Sleva pouze pro vás 🎁

Přihlašte se k odběru novinek a získejte 15% slevu na první nákup!

Zadáním vašeho e-mailu se přihlašujete k našemu pravidelnému newsletteru, více info zde: zásady ochrany osobních údajů a získáte unikátní slevu 15 %.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping Cart